Lajme

Në Durrës kërkohet nga gratë dhe fëmijët të lëshohet kampi (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 18:02 | 27 November 2019

Disa nga të mbijetuarit e tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë po qëndrojnë në një kamp në Durrës.

Ekipi i Gazetës inFokus nga vendi i ngjarjes ju sjell pamje nga ky kamp.

Në këto momente po bëhet thirrje të lëshohet kampi nga gratë dhe fëmijët.

Kjo kërkesë është bërë sepse mund të ketë reshje shiu dhe numri i njerëzve në kampin ku janë vendosur tendat është shumë i madh.

Sipas ekipeve që po menaxhojnë kampin për një numër të grave të fëmijëve dhe personave me nevojë është siguruar strehim nëpër hotele./Gazeta inFokus/

Të tjera