Sport

Ndryshon orarin ne La Liga Reali dhe Barcelona luajn ne oren e njejt

Autori: Gazeta inFokus 13:17 | 15 May 2017
Një javë para fundit të La Ligas, ka ndryshuar dhe kalenda.

Ndryshe nga rivalët e Barcelonës, skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka edhe dy ndeshje për të zhvilluar ku do t’i mjaftojnë 4 pikë për tu shpallur kampione, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.

Federata Spanjolle e futbollit ka bërë ndryshime në oraret e ndeshjeve Deportivo-Las Palmas, Leganés-Alaves dhe Sevilla-Osasuna.

Ndërsa përballjet Malaga-RealMadrid dhe Barcelona-Eibar do të zhvillohen në të njëjtin orar.

Ky është kalendari i plotë në La Liga:

E mërkurë, 17 maj
21:00 Celta Vigo – Real Madrid

E premte, 19 maj
20:45 Granada CF – Espanyol

E shtunë, 20 maj
17:00 Real Sporting de Gijon – Real Betis Balompié
19:00 CD Leganes – Deportivo Alavés
19:00 RC Deportivo La Coruna – UD Las Palmas
21:00 Sevilla FC – CA Osasuna

E diel, 21 maj
16:45 Atletico Madrid – Athletic Club
16:45 Valencia CF – Villarreal
16:45 RC Celta de Vigo – Real Sociedad
20:00 FC Barcelona – SD Eibar
20:00 Málaga CF – Real Madrid

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera