Lajme

Ndryshime në listën e Ramës, kush ikën dhe prurjet e reja të 18 Qershorit

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 29 April 2017

Sot Kryesia e PS do të mblidhet nën drejtimin e kryesocialistit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në listat për.Në krye të listave janë drejtuesit politikë të Partisë Socialiste që kanë ndjekur nga afër organizimin elektoral të saj për këto zgjedhje.

Bie në sy moskandidimi i një numri të madh deputetësh nga lista aktuale e Grupit Parlamentar Socialist, raporton “Panorama”. Por cilët janë deputetët që Rama vendosi të lërë jashtë listave dhe cilët janë futjet e reja në listat e kandidatëve për deputetë.

Deputetët që mbetën jashtë: Valentina Leskaj, Besnik Bare, Ledi Shkreli, Luljeta Arapi, Bujar Çela, Namik Dokle, Tom DoshiMimoza HafiziBen BlushiIlir XhagolliVexhi MuçmataShkëlqim CaniArtan GaciEsmeralda ShkjauKlodiana SpahiuEduard BejkoAlfred PezaYlli ZiçishtiVladimir KostaDeputetët që futenFadil NasufiSafet GjiciKeti BazhdariMegi AjtyresaAlket HyseniMilva EkonomiArdian ÇelaNatasha PaçoElisa SpiropaliKoli BeleOgerta ManastirliuElona GjebreaSadri VorpsiMirela Kumbaro. /albeu.com/

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera