Lajme

Ndriqohet me ngjyrat kuq e zi “CN Tower” në Toronto për nder të viktimave

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 30 November 2019

Në shenjë nderimi ndaj viktimave që humbën jetën në tragjedinë e ndodhur para pak ditësh në Shqipri, me ç’rast 51 persona kanë vdekur e qindra të tjerë janë lënduar, shumë ndërtesa unike në botë kanë ndryshuar ngjyrat e tyre të zakonshme me ato kuq e zi, shkruan KultPlus.com

Edhe “CN Tower” në Toronto, e ka ndjekur këtë shembull, kështu njofton faqja e Hamilton Albanian’s në Toronto.

Përndryshe, përveç ndriqimit të ndërtesave ka pasur edhe ngushëllime të ndryshme gjithandej botës si dhe angazhim të madh nga figura të ndryshme për stabilizimin e situatës si dhe rindërtimin e dëmeve të shkaktuara.

Të tjera