Lajme

Ndërtesa në Durrës shembet me dinamit (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 16:06 | 03 December 2019

Në koordinim me prokurorinë kompetente lënda është duke u hetuar në procedurë të rregullt me dyshimin se është kryer vepra penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” nga neni 414 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Një pallat në Durrës është shembur rreth orës 14:30 minuta të së martës pasi kishte pësuar dëmtime në strukturë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Për fat të mirë, ky pallat nuk u shemb gjatë lëkundjeve të forta, por mori dëmtime të shumta në kollona dhe pas vlerësimit të bërë nga ekspertët u konsiderua i pabanueshëm.

Xhenierët e Forcave të Armatosura bën shembjen e pallatit me shpërthim të kontrolluar.

Deri tani janë shembur 9 objekte në qytetin e Durrësit, ndërsa IKMT bën të ditur se do të shembë edhe 10 të tjerë.

Të tjera