Lajme

Ndërron jetë profesori i njohur

Autori: Gazeta inFokus 09:29 | 13 January 2021

Ka ndërruar jetë Rektori i parë në Universitetit “Kadri Zeka” të Gjilanit, Prof.dr. Arben Dermaku.

Lajmin e ka bërë të ditur kolegu i tij, Ibrahim Gashi njëkohësisht profesor i Universitetit të Prishtinës, shkruan Gazeta inFokus.

Ai për Dermakun ka thënë se ishte pedagog dhe ekspert i shkëlqyer i shkencave ekonomike.

“Sapo mësova lajmin e trisht të vdekjes së kolegut dhe mikut tim çmuar Prof. Dr. Arben Dermaku, profesor i rregullt në Universitetin e Prishtinës dhe rektor i parë i Universitetit “Kadri Zeka” të Gjilanit. Një pedagog dhe ekspert i shkëlqyer i shkencave ekonomike dhe mbi të gjitha një njëri i mrekullueshëm”, ka shkruar Gashi. /Gazeta inFokus/

Të tjera