Rozë

Ndërron jetë këngëtarja e njohur

Autori: Gazeta inFokus 20:06 | 04 October 2022

Këngëtarja e muzikës Country, Loretta Lynn, e njohur për hitet e saj “Coal Miner’s Daughter” dhe “You Ain’t Woman Enough”, ka vdekur në moshën 90-vjeçare. Ajo vdiq të martën në shtëpinë e saj në Hurricane Mills, Tennessee, tha familja e saj në një deklaratë të marrë nga Associated Press.

Ajo filloi karrierën e saj në fillim të viteve 1960. Ajo gjithashtu theu barrierat duke u bërë gruaja e parë që u shpall artistja e vitit në dy shfaqjet kryesore të çmimeve të zhanrit, fillimisht nga Shoqata e Muzikës Country në 1972 dhe më pas nga Akademia e Muzikës Country tre vjet më vonë.

Të tjera