Lajme

Ndërron jetë ish komandanti i UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 13 October 2021

Ka ndërruar jetë ish komandanti i UCK-së, Qerim Berisha, i njohur si komandant Mixha.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur, gazetari Muhamet Mavaraj, shkruan Gazeta Infokus.

“Ky trim nderroi jete! Qerim Berisha (Kom.Mixha) nuk fliste aq shume, por ishte gjithmone ne kohen dhe vendin e duhur, bashke me te bijte e vllazninë luftetare, sikurse i ati, Osman Berisha i çetes se Bajram Currit.Nderime pa kufi!”, ka shkruar Mavraj./Gazeta Infokus/

Të tjera