Lajme

Ndërhyn RENEA në protestën e PD-së

Autori: Gazeta inFokus 13:15 | 08 January 2022

Njësiti RENEA ka filluar ndërhyrjen e saj në protestën në Shqipëri, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo njësi ka ndërhyrë dhe janë vendosur në perimetrin e ndërteses duke i larguar protestuesit nga hyrjet e PD.

Kjo ndërhyrje ka ardhur si pasojë thirrjeve të disa deputetëve.

Protestuesit momentalisht janë duke u larguar dhe situata ka filluar të qetësohet.

Kujtojmë se më parë policia ishte distancuar nga hedhja e gazit lotsjellës./Gazeta Infokus/

Të tjera