Lajme

Ndalohet një kamion me 35 bagëti në Viti, lirohet shoferi

Autori: Gazeta inFokus 11:44 | 28 April 2021

Policia ka njoftuar se është ndaluar automjeti furgon, të enjten rreth orës 14:55, në fshatin Sadovine të Vitisë, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë kontrollimit të automjetit janë vërejtur 35 krerë bagëti.

Prishtinë| Arrestohet një person për keqpërdorim të fëmijëve në pornografi

“Me vendim të prokurorit shoferi i furgonit është liruar dhe të njëjtit i është lëshuar vërtetim për mos tjetërsim të kafshëve deri në një vendim tjetër”, thuhet në raportin e policisë.

Ndërsa rasti është raportuar si transport ilegal i kafshëve. /Gazeta inFokus/

Të tjera