Lajme

Ndaj Molliqajt kishte urdhërarresit, por pse u arrestua Frashër Krasniqi?

Autori: Gazeta inFokus 17:55 | 16 June 2022

Pak më parë, Policia e Kosovës ka arrestuar kreun e PSD-së, Dardan Molliqaj dhe dy anëtarët tjerë, Frashër Krasniqi e Zgjim Hyseni.

Molliqaj u arrestua për shkak të një urdhërarresti që gjykata kishte lëshuar ndaj tij, ndërsa burimet e Gazetës Express njoftojnë se Frashër Krasniqi u prangos pasi pengoi arrestimin e Molliqajt.

Molliqaj dhe anëtarët e tjerë të PSD-së kanë qenë pjesë e protestës së veteranëve, ku u kundërshtua përjashtimi i kësaj kategorie nga Projektligji për Pagën Minimale.

Të tjera