Lajme

Ndahen çmimet për trashëgiminë kulturore

Autori: Gazeta inFokus 09:20 | 28 March 2018

Në Muzeun e Kosovës do të mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve në fushën e trashëgimisë kulturore, shkruan Infokusi.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi do të ndajë çmimet për laureatët që janë vlerësuar nga juria.

Gjatë së martës u ndanë çmimet vjetore për teatër. /INFOKUSI.COM/

Të tjera