Sport

Ndahen baras Southamptoni dhe Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 15:32 | 20 February 2021

Ka përfunduar takimi mes Southamptonit dhe Chelseat, në kaudër të xhiros së 25-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli që u zhvillua në ‘St. Marys Stadium’ u mbyll me rezultat të barabartë, 1-1.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të golit të Minaminos, në minutën e 33-të, kurse ‘blutë’ e Londrës barazuan në pjesën e dytë pas golit të Mason Mount, i cili ishte i saktë nga pika e bardhë.

Pas këtij barazimi Chelsea vazhdon të mbetet në vendin e katërt me 43 pikë, kurse Southamptoni në pozitën e 13-të me 30 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera