Lajme

NATO do të zhvendoset në seli të re

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 02 May 2017

NATO prej 25 majit do të ketë selinë e re, jo shumë larg nga selia e tanishme, ndërsa vlera e projektit është një miliard dollarë.

Lajmi është konfirmuar të martën në konferencën e përbashkët të shefit të NATO-s Jens Stoletenberg dhe Sharl Mishel, kryeministër i Belgjikës, shtet e cila është nikoqir i Aleancës Veri-atlantike.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera