Sport

Natën e mirë PSG, Manchester City realizon edhe golin e dytë

Autori: Gazeta inFokus 22:30 | 04 May 2021

Manchester City dhe PSG po luajnë momentalisht duelin kthyes në kuadër të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’, skuadra e Manchester Cityt e ka dyfishuar rezultatin 2-0 në minutën e 61’.

Edhe golin e dytë për vendasit e ka realizuar sulmuesi algjerian, Riyad Mahrez.

Me këtë rezultat Manchester City është një hap larg kalimin në finale për herë të parë në histori të klubit./Gazeta inFokus/

Të tjera