Rozë

Na “vjelë” përsëri Zvicra, na merr plot talentë

Autori: Gazeta inFokus 16:09 | 11 May 2017

Futbollistët kosovarë e kanë bërë Zvicrën njërën nga përfaqësueset më konkurrente në futbollin evropian.

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behramie Admir Mehmeti janë gjenerata që bënë historinë me skuadrën zvicerane.

Mirëpo ata janë vetëm fillimi. Një gjeneratë e re po zhvillohet në klubet zinxhirë të përfaqësueses helvetike.

Elis Isufi, Mergim Bajrami, Granit Haliti dhe Kastriot Imeri janë futbollistët që janë ftuar në grupmoshat U-17 të Zvicrës.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera