Lajme

Mytaher Haskuka e fiton Prizrenin

Autori: Islam Morina 19:06 | 14 November 2021

Në Prizren në balotazhin për kryetar të komunës, garojnë Mytaher Haskukaj i LVV-së dhe Shqair Totaj i PDK-së, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas Exit Poll-it të realizuar nga RTV Dukagjini, garën për të parin e Prizrenit e fiton e fiton Mytaher Haskuka, me 52% të votave.

Kujtojmë se në raundin e parë të zgjedhjeve për kryetar të Prizrenit Mytaher Haskuka i LVV-së kishte marrë 40,41% të votave apo 24,378 vota, kurse Shaqir Totaj i PDK-së kishte marrë 31,36% të votave apo 18,919 vota në total./Gazeta Infokus/

Të tjera