Lajme

Mustafa: 10 milionë euro i falen furragjisë t’mahallës, ai ia jep shokut në Poloni – sekret shtetëror

Autori: Gazeta inFokus 07:53 | 07 August 2023

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa, ka reaguar lidhur me aferën e grurit që është përfolur për përfshirë Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se sekret shtetror i Qeverisë Kurti është “me trashë xhepin”.

“‘Sekret shtetëror’ me ja falë 10 milionë euro furragjisë t’mahallës, shokut t’vet, me pagu mallin që nuk vjen kurrë”.

-Advertisement-

“Natyrisht, paret i jepen furragjisë pa asnjë procedurë, e furragjia ia jep shokut t’vet në Poloni pa asnjë procedurë, sepse ‘sekret shtetëror’”.

“Sekreti i shtetit = me trashë xhepin. BraVVo”, ka thënë Mustafa.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera