Lajme

Musmurati publikon pamje nga renovimi i shkollës ekonomike në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 11:09 | 06 October 2023

Drejtoresha e Arsimit në Prishtinë, Besianë Musmurati përmes rrjeteve sociale ka publikuar pamje nga renovimi i shkollës së mesme ekonomike.

Musmurati tha që kjo shkollë ka pasur shumë nevojë për renovim të plotë dhe se është e lumtur që renovimi ka ndodhur tashmë.

Sipas saj, ambientet e pa trajtuara të shkollave ndikojnë që të rritet agresiviteti i nxënësve si dhe bie përqëndrimi i tyre në mësim.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera