Lajme

Musliu, Kurtit e Muratit: Në demokraci nuk shtypen ata që mendojnë ndryshe nga ju

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 05 October 2022

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Demokratike të Kosovës Ariana Musliu Shoshi ka kërkuar që pagat për mësimdhënësit grevistë të ekzekutohen, përderisa ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti dhe ministrin e
Financave Hekuran Murati, raporton Gazeta Blic.Ajo ka thënë se në një vend me demokraci nuk duhet të ndëshkohet ata që mendojnë ndryshe qoftë nga kryeministri apo edhe ministri i financave.

Sipas saj pagat për grevistët duhet të dalin.

Reagimi i plotë:

Në demokraci nuk është vlerë shtypja e të gjithëve që nuk mendojnë njëjt si ti.

E në sistemet tjera edhe eleminohen ata që mendojnë ndryshe.

Ne jemi shtet demokratik andaj pagat për mësimdhënësit duhet të ekzekutohen krejt dhe drejt!

Të tjera