Sport

Murinho me elozhe për Ibrahimovicin, “Një 40-vjeçar nuk ka të njëjtin potencial si një 20-vjeçar apo 30-vjeçar, të paktën nëse nuk je Zlatan Ibrahimovic”

Autori: Gazeta inFokus 15:25 | 19 November 2020

Trajneri i Tottenhamit, Jose Murinho e ka vlerësuar lartë futbollistin e Milanit, Zlatan Ibrahimovic, shkruan Gazeta inFokus.

Në një intervistë për ‘Tencent Sports’, tekniku portugez ka thënë që ka disa punë që të kërkojnë një përgatitje të caktuar fizike, përfshirë është atë të futbollistit.

“Ka disa punë që të kërkojnë një përgatitje të caktuar fizike, shembulli edhe i futbollistit.

Një 40-vjeçar nuk Për të trajnuar duhet të kesh nevojën e trurit tënd. Eksperienca dhe dituria nuk mund të të përmirësojnë ka të njëjtin potencial si një 20-vjeçar apo 30-vjeçar, të paktën nëse nuk je Zlatan Ibrahimovic” ka përfunduar Murinho./Gazeta inFokus/

Të tjera