Lajme

Mungojnë deputetët, shtyhet seanca për Rimëkëmbjen Ekonomike

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 12 October 2020

Mungesa e deputeteve në sallën e Kuvendit të Kosovës, për seancën e jashtëzakonshme për të votuar pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike ka bërë që të shtyhet për 30 minuta kjo seancë.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani bëri të ditur se në sallë janë vetëm 40 deputetë dhe në mungesë të kuorumit seanca duhet të shtyhet.

Kjo është hera e shtatë që po votohet në Kuvend e që nuk është arritur të kalohet kjo pako për shkak të mungesës së votave./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera