Lajme

Muharrem Nitaj: Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK- AAK- Nisma!

Autori: Gazeta inFokus 01:06 | 17 May 2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka theksuar se Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK- AAK- Nisma!

Ai në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka thënë se kjo ishte një zgjidhje e imponuar.

Sipas tij, ky koalicion do të jetë fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit.

Ai ka thënë se 55 kandidatë do t’i ketë AAK- Nisma dhe 55 kandidatë do t’i ketë PDK.

Etiketa:
SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera