Fun & Video

Muay Thai/kapje spektakolare, gjyqtari hero i shpëtoi jetën Neymarit (pamjet)

Autori: Gazeta inFokus 13:48 | 18 February 2020

Një goditje e fuqishme më bërryl e So Sovanrathana hodhi KO Neymar Paeminburee në një ndeshje Muay Thai të zhvilluar në Bangkok (Tajlandë).

Gjyqtari Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se Neymar (mbante emrin e sulmuesit të famshëm brazilian) kishte humbur ndjenjat dhe mund të dëmtohej edhe më shumë gjatë përplasjes me dyshemenë e ringut, e kapi luftëtarin në ajër me një zgjatje të dorës, duke amortizuar përplasjen dhe shmangur një dëm më të rëndë.

Pamjet e këtij momenti kanë bërë xhiron e botës me So Sovanrathana që konsiderohet hero.
https://digitalb.vo.llnwd.net/supersport/wp-content/uploads/2020/02/Referee-with-spectacular-catch-to-save-knocked-out-Thai-kickboxer-Neymar.mp4?_=1

Të tjera