Lajme

MSH bën thirrje për marrjen e dozës përforcuese anti-COVID

Autori: Gazeta inFokus 23:40 | 01 January 2022

Ministria e Shëndetësisë ka apeluar të gjithë qytetarët e Kosovës që të marrin dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19.

MSH përmes një postimi në Facebook ka shkruar se marrja e dozës përforcuese kundër koronavirusit do të thotë më shumë mbrojtje nga infekstimi dhe përhapja e COVID-19.

“Për dozën përforcuese, lajmërohuni në Qendrën më të afërt të vaksinimit, 3 muaj pas dozës së dytë të vaksinës. Vaksinohuni dhe ftoni të tjerët të vaksinohen!”, thuhet në postimin e MSH-së.

Të tjera