Lajme

Moti sot, i vranët dhe me riga shiu

Autori: Gazeta inFokus 07:28 | 06 January 2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu, ndërkaq në viset me lartësi mbidetare mbi 700 m parashihen fjolla bore.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes.

Etiketa:

Të tjera