Lajme

Moti sot dhe nesër

Autori: Gazeta inFokus 08:59 | 17 May 2017

Të mërkurën në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Nga dita e enjte do të ketë kthjellime dhe intervale më të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi  deri 11m/s.

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera