Lajme

Moti përgjatë ditës së nesërme

Autori: Gazeta inFokus 13:54 | 17 October 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë me dije se nesër temperaturat minimale do jenë rreth 6-8 gradë Celcius, teksa maksimalet do jenë 18-19 sosh.

IHMK ka thënë se do ketë edhe erëra të lehta në pjesën verilindore dhe jugperëndimore të vendit.

Lexo të plotë:

“Të dielën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare”.

Të tjera