Lajme

Moti për sot

Autori: Gazeta inFokus 07:12 | 26 January 2022

Në Kosovë gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale dielli.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës masat e ajrit me origjinë polare janë duke u zhvendosur drejt lindjes duke krijuar mundësi për zbutjen e këtij acari.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e këtij instituti.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi.

Etiketa:

Të tjera

rel="nofollow"