Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 21 October 2021

Të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat maksimale do të arrijnë deri 19 gradë Celsius.

Të shtunën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë pas here me shi.

Temperaturat maksimale do të shënojnë zbritje të përkohshme. Gjatë këtyre dy ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet jugperëndim dhe verilindje me shpejtësi 1-6m/s.

Të tjera