Lajme

Moti në Shqipëri i nxehtë, temperaturat do të jenë deri në 40 °C

Autori: Gazeta inFokus 07:34 | 11 July 2024

Meteorologët theksojnë se anticikloni afrikan tashmë i fuqizuar do të mbajë mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta në territorin e Shqipërisë.

Në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,4-0,8 metër në det të hapur.

-Advertisement-

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 19/38°C

– Zonat e ulëta 20/41°C

– Zonat bregdetare 22/39°C

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Blerando i Big Brother Vip Kosova – fytyra e re e Prince Espresso

Të tjera