Lajme

Moti në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 06:59 | 29 September 2022

IHMK ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

“Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHMK.

Etiketa:

Të tjera