Lajme

Moti në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 07:14 | 27 January 2022

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

rel="nofollow"

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri në -5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

“Masat e ajrit me origjinë polare janë duke u zhvendosur drejt lindjes duke krijuar mundësi për zbutjen e këtij acari. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Etiketa:

Të tjera