Lajme

Moti me shi në Kosovë rrit numrin e aksidenteve

Autori: Gazeta inFokus 10:21 | 16 October 2021

Moti i ligë në vendin tonë ka bërë që vetëm gjatë ditës së premte në Kosovë të ndodhin një numër i madh i aksidenteve, shkruan Gazeta inFokus.

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 81 aksidente.

Në raportin e policisë behët e ditur se 28 aksidente kanë ndodhur me të lënduar.

Ndërsa 53 aksidente të tjera kanë ndodhur vetëm me dëme materiale.

Gjithashtu janë shqiptuar 1,079 gjoba trafiku, janë arrestuar 22 persona, 14 janë dërguar në mbajtje dhe 4 janë dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera