Lajme

Moti ekstrem në SHBA/ Kamera filmon tornadon e zjarrit në Kaliforni

Autori: Gazeta inFokus 07:00 | 12 July 2021

Zjarret kanë përfshirë Kaliforninë gjatë ditëve të fundit, pasi moti ekstrem ka përfshirë kontinentin amerikan.

Një tornado zjarri është kapur në video në Kaliforninë veriore. Kjo është një nga shenjat e fundit të motit ekstrem që kërcënon perëndimin e SHBA-së, që po përballet me thatësirë të madhe dhe temperatura rekord të larta, raporton BBC.

Pavarësisht se të rralla, fenomene të ngjashme janë kapur në video vitet e fundit.

Të tjera