Lajme

Mot sot i vranët dhe me riga shiu

Autori: Gazeta inFokus 06:47 | 23 May 2024

Instituti Hidrometeorologjik ka ka bërë të ditur se në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtime i juglindjes.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera