Sport

Mosmarrëveshje tek Arsenali, dy futbollist rrahën mes vete

Autori: Gazeta inFokus 13:20 | 20 November 2020

Një ndërhyrje mes David Luiz dhe Dani Ceballos gjatë stërvitjes ka përfunduar në rrahje fizike, shkruan Gazeta inFokus.

Ishte braziliani ai që e ka goditur në hundë spanjollin, i cili ka përfunduar me hundë të gjakosur, të paktën kështu raporton ‘The Athletics’.

Sipas këtij mediumi, Arteta i ka detyruar t’i kërkojnë falje njëri-tjetrit, dhe tri ditë më vonë ata kanë rregulluar marrëdhëniet mes tyre.

Seanca stërvitore ka vazhduar rregullit dhe ditën e parë, përpara se të nisnin ushtrimet, të dy futbollistët i kanë sqaruar të gjitha mes vete, duke i dhënë fund problemit të tyre./Gazeta inFokus/

Të tjera