Sport

Momenti kur Oleksander Usyk ia ‘terroi’ Anthony Joshuas në raundin e 12-të

Autori: Gazeta inFokus 00:18 | 26 September 2021

Oleksander Usyk është kampioni më i ri i botë në boks në kategorinë e peshave të rënda, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri ukrainas i’a ka arritur ta mposhtë Anthony Joshuan, në meçin e zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hostpur Stadium’ në Londër.

Me këtë triumf Usyk i’a ka arritur të i’a rrëmbej Joshuas tre titujt kampion, WBA, WBO dhe IBF.

Oleksander Usyk ka fituar vetëm me pikët e gjyqtarëve, pasi nuk arriti ta nokautonte kundërshtarin në 12 raunde.

Megjithatë raundi i 12-të ishte vendimtar, pasi Usyk goditi fuqishëm disa herë Joshuan.

Më poshtë keni momentin kur ukrainasi e godet fuqishëm Joshuan./Gazeta inFokus/

Të tjera