Lajme

Momenti kur nxirret nga lumi trupi i pajetë i mësimdhënësit që ishte hedhur nga “Ura e Fshajtë”

Autori: Gazeta inFokus 15:53 | 22 February 2021

Trupi i pajetë i mësimdhënësit që ra te “Ura e Fshajtë’ është gjendur pas një muaji kërkimi, shkruan Gazeta Infokus.

FSK përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Njësiti i Kërkim Shpëtimit i Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjatë operacionit, kanë gjetur trupin e pajetë të Naim Gashit, 47-vjeçar nga fshati Sapniq i Komunës së Rahovec, i cili ishte hedhur nga “Ura e Fshajtë” në Gjakovë.

Operacionet e Kërkim Shpëtimin janë realizuar në kushte shumë të vështira të punës që nga data 26 janar deri më 22.02.2021, dhe janë realizuar në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ,Komunën e Rahovecit dhe klubin e zhytjes,Trepça” “, thuhet në njoftimin./Gazeta Infokus/

 

Të tjera