Lajme

Momenti kur njësiti special nxjerr me forcë protestuesit e dhunshëm (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:14 | 02 May 2017

Në ngjarjet e 27 prillit, përveç faktit shokues ku protestuesit e dhunshëm u futën në Kuvendin e Maqedonisë dhe sulmuan deputetët dhe gazetarët, më e habitshme ishte ndërhyrja me vonesë e policisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.Edhe pse me vonesë, në videon në vijim shihet njësiti policor duke i nxjerrë me forcë protestuesit edhe pse ata refuzojnë një gjë të tillë. Sipas medias në Maqedoni, protesta eskaloi si rezultat i mungesës së policisë dhe ndërhyrjes me vonesë. /Telegrafi/

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera