Sport

Momenti kur Lionel Messi ia humb topin Toni Kroosit

Autori: Gazeta inFokus 17:35 | 12 April 2021

Real Madridi dhe Barcelona u ballafaquan të shtunën në kuadër të La Ligas, ku fitoren shënuan madrilenët me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim për katalunasit si gjithmonë nga minuta e parë luajti ylli i skuadrës, Lionel Messi.

Sulmuesi argjentinas edhe pse nuk realizoi gol ishte nder më të dalluarit te ‘Blaugranët’.

Ai në disa raste shfaqi momente magjike, kurse në një çast edhe ia humbin topin mesfushorit të Realit, Toni Kroosit.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë arriti të shmangë gjermanin si të ishte një kon stërvitës.

Padyshim se ky moment ka bërë bujë në rrjete sociale, duke ditur për nivelin e lartë të lojës që kanë të dy lojtarët.

Më poshtë keni momentin kur Messi ia humb topin Kroosit./Gazeta inFokus/

 

Të tjera