Sport

Momenti kur Lionel Messi e turpëron Sterlingun

Autori: Gazeta inFokus 21:28 | 24 November 2021

Manchester City dhe PSG po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’, kur kanë kaluar 30’ minuta lojë rezultati mbetet ai i fillimi 0-0.

Këtë ndeshje nga minuta e parë e ka nisur edhe Lionel Messi, i cili po zhvillon një paraqitje të mirë

Në një moment sulmuesi argjentinas dhuroi pak spektakël, duke e dribluar me lehtësi Raheem Sterlingun, të cilit ia kaloi topin nën këmbë.

Më poshtë keni momentin kur Messi turpëron Sterlingun./Gazeta inFokus/

Të tjera