Lajme

Momenti kur helikopteri gjen alpinistët shqiptarë dhe i evakuuon nga një zonë e rrezikshme

Autori: Gazeta inFokus 20:35 | 27 June 2022

Dy alpinistë shqiptarë të cilët ishin bllokuar zonën e Valbonës, tashmë janë shpëtuar prej aty për t’u dërguar në Spitalin e Traumës.

Kështu ka njoftuar të hënën Agjencia Telegrafike Shqiptare.

Përmes një video të publikuar në Facebook shihen helikopterë për të shpëtuar alpinistët.

“Në kohë rekord të dy alpinistët e bllokuar në një zonë të thepisur u dërguan për ndihmë në spitalin e Traumës. Mirënjohje pilotëve të Forcës Ajrore. Të angazhuar për një turizëm të sigurt në të gjithë Shqipërinë”.

Të tjera