Sport

Momenti kur Aro Muric priti penalltinë e kapitenit të Greqisë

Autori: Gazeta inFokus 21:22 | 14 October 2020

Greqia dhe Kosova po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve për Ligën e Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Kur kanë kaluar 38 minuta lojë rezultati është i barabartë 0-0.

Rastin më të mirë për gol e patën grekët, ku në minutën e 28’ e humben një penallti.

Ishte Aro Muric ai i cili i’a mbrojti penalltinë kapiteni të Greqisë, Anastasios Bakasetas.

Më poshtë keni momentin kur Muric priti penalltinë për ta shpëtuar portën e Kosovës./Gazeta inFokus

Të tjera