Sport

Momenti kur Aro Muci bënë gabim amator dhe i’a falë golin Gjeorgjisë

Autori: Gazeta inFokus 21:42 | 12 October 2021

Kosova dhe Gjeorgjia kanë shkruar në pushim prej 15 minutave me rezultat të barabartë 1-1, në duelin që po e luajnë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, të parët në avantazh kaluan gjeorgjianët në minutën e 10’, pasi Aro Muric bëri një gabim amator.

Golin për ‘Dardanët’ e ka realizuar Vedat Muriqi në minutën e 45’ nga pika e bardhë.

Më poshtë keni momentin kur Aro Muric i’a falë golin Gjeorgjisë./Gazeta inFokus/

Të tjera