Lajme

Moment prekës, gazetaret ukrainase i ndau lufta, u bashkuan në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 21:53 | 17 July 2022

Janë ndarë pamje prekëse teksa gazetaret ukrainase, Ludmila Makey dhe Oksana Chykanchy, u ritakuan në Kosovë, pas ndarjes në Ukrainë.

Ludmila Makey është gazetarja e parë ukrainase që është srehuar në Kosovë si pjesë e programit “Gazetarët në Rezidencë në Kosovë”.

Kurse, Oksana Chykanchy bashkë me ​Iryna Synelnyk arritën në vend gjatë ditës së sotme./Indeksonline/

Të tjera