Lajme

Molliqaj: Më duket që Vjosa Osmanit i ka mbetur hatri me Albin Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 22:24 | 22 March 2023

Lideri i PSD’së, Dardan Molliqaj thotë se si duket presidentes Vjosa Osmani i ka mbetur hatri nga kryeministri Albin Kurti.

Molliqaj në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se Kurti e ka lënë anash Osmanin sa i përket gjetjes së zgjedhjes së mosprishjes së marrëdhënieve me ShBA’të.

“Mua më duket që Osmanit I ka mbet hatri, vec po e them ata që mendoj. Më duket që ajo ka mendu, atë rezistencë, Kurti jam I sigurt që kur ju ka dorëzu plani franko gjerman, e ka mbledh Glaukun e Vjosen dfhe ju ka thon: kjo është shumë keq, kjo kështu. Kisha pas shumë kureshtar, me na tregu qeveria e Kosovës krejt vrejtjet, që thotë 5 faqe I kom qu për planin franko-gjerman.  Besoni që me bo me I lexu ju ato kritika, që sju kanë ru asnjo, ju e merrni vesh që kurfar kritika s’paskemi bo asnjëeri prej neve këtu. Kam dëgjuar, por nuk I kam parë. Jam i bindur, se e njoh Albin Kurtin. Qato 5 faqe me bo me i qit në publik asnjo prej neve krejt bashk, nuk bojmë kritikë sa ka bo ai, edhe në fund e ka pranu pa e pranu kurgjo.

Tani Vjosës ky e ka bind që s’duhet me pranu këtë plan, edhe  I ka thon por duhet me gjet zgjidhje mos me u prish me amerikanët”.

“Vjosa mendoj që u kon tu prit që kur vjen puna me bo këtë lëshim, vjen prej derës së saj. Ky veq vendosi me bo kapërcimin me ndërkombëtarët, Vjosën e la krejt jashtë. Përshtypja jem është që qaty u idhnu Vjosa pak dhe e ka deklaratën ku thotë që Kosova ka bo konsesion”.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera