Lajme

Molliqaj – Abazit: Kur unë kam hyrë në burg për Vetëvendosje, ti ke luftu me na nda

Autori: Gazeta inFokus 21:53 | 11 September 2019

Haki Abazi nga Vetëvendosje dhe Dardan Molliqaj nga koalicioni AAK – PSD kanë vazhduar përplasjet.

Molliqaj e ka akuzuar Abazin se ai është angazhuar ta ndajë Vetëvendosjen, derisa grupi i Molliqajt ishte akoma pjesë e VV’së.

“Kur unë kam hyrë në burg për Vetëvendosjen, ti Haki ke luftu me na nda. I ke dërgu emaila Albinit e Shpendit’, tha Molliqaj.

Ndërkaq Abazi i ka thënë Molliqajt se e ka tradhtuar votën e gjithë atyre që i kanë dhënë përkrahje nën siglën e Vetëvendosjes.

Të tjera