Rozë

Modelja pozon nudo, akuzohet se nuk tregoi respekt për Malin e Shenjtë (Foto+18)

Autori: Gazeta inFokus 12:01 | 03 May 2017

Ajo është një modele e njohur e Playboy dhe është shumë seksi. Këtë më së miri e dëshmojnë fotografitë e nxheta që ajo poston në profilin e saj në rrjetet sociale. Por për modelen e Playboy ,Jaylene Cook me rreth 300 mijë ndjekës nuk është problem të arrijë majat edhe lakuriq.

Kjo ka ndodhur kur Jaylene është ngjitur në malin Taranaki në Zelandën e Re ku ka postuar një foto nudo në malin e shenjtë.

Vendasit Maori janë zemëruar me këtë, duke e quajtur të pandjeshme nga ana kulturore. Maja e vullkanit është e shenjtë për Maori.

-Advertisement-

“Është sikur dikush të shkojë në bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan dhe të bëjë foto nudo. Është një vend i shenjtë dhe diçka e tillë është shumë e papërshtatshme”, thotë Dennis Ngaëhare, zëdhënës i tribusë lokale të Maori për BBC.

Fotoja e Cook është bërë pak ditë më parë kur ajo ka ngjitur malin me partnerin e saj. Fotoja e postuar në Instagram, ku modelja ndodhet në lartësinë 2518 m ka marrë rreth 10 mijë pëlqime.

Megjithatë kjo nuk është hera e parë që foto nudo në male janë dënuar nga vendasit.  Në qershor të 2015 një grup turistësh perëndimor u ngjitën në malin Kinabalu në Malajzi, duke shkaktuar një zemërim masiv. Ata u fajësuan për tërmetin vdekjeprurës që pasoi, pasi nuk treguan respekt për malin e shenjtë.

Vetëm pas procedurave gjyqësore, disa ditë burg dhe një gjobë financiare ata u lejuan të largohen nga Malajzia.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera