Rozë

Modelja iu hedhë kungj kolegeve: Sa punë paska Dubai gjatë pandemisë!

Autori: Gazeta inFokus 17:58 | 21 November 2020

Sophie Kasaei ka hedhur dyshime tek kolegët influencues dhe yjet e realitetit që drejtohen në Dubai gjatë mbylljes për shkak të pandemisë.

Ylli i ‘Geordie Shore’, 31 vjeç, shkroi në Twitter për të tallur të famshëm të tjerë që kanë udhëtuar në Emiratet e Bashkuara Arabe, duke shkruar një ‘cicërimë’:

‘Të gjithë që shkojnë në Dubai për punë, më rëntë pika mua, shumë punë paska atje.’

Megjithëse nuk përmendi asnjë person të famshëm, ish-bashkë-ylli i saj Geordie Shore Sam Gowland, pjestarja e Love Island Theo Campbell, Ellie Brown dhe Kaz Crossley si dhe Lauryn Goodman, janë aktualisht në Dubai.

Ylli i Love Island, Kady McDermott u përgjigj: “Megjithatë nuk mund të gënjej, jam xheloze.”

Sophie shtoi: ‘Oh babe, unë jam atje sapo të mbarojë bllokimi dhe 100% NUK do të jetë për punë. Oh në të vërtetë puna ime është të festoj. ‘

Pavarësisht cicërimës tallëse të Sophie, ajo nuk është e huaj për Dubain.

Ylli fluturoi për në Dubai për të marrë pjesë në inaugurimin e LUVYA Five Palm Jumeirah në dhjetor të vitit të kaluar – duke ndarë foto të jetës luksoze.

Kjo vjen pasi Sophie foli për mënyrën se si u shkatërrua vetëbesimi i saj nga ndjekëse që e quanin ‘të shëndoshë për një dekadë’.

Ylli i realitetit foli për mënyrën se si ndihej në depresion edhe kur ishte me trup elegant.

Sophie shkroi: ‘Le të flasim për besimin e trupit @skunmasked.

‘Ka qenë kaq shumë herë në jetën time që e kam urryer trupin tim, unë jam parë në pasqyrë – bërtita dhe u ndjeva e ulët dhe e dëshpëruar kur kisha trupin më të hollë!

“Ekziston një presion i vazhdueshëm që duhet të shikoj në një farë mënyre dhe unë patjetër që kam ndjerë tendosjen – duke u quajtur ‘FAT’ për një dekadë nga njerëz që nuk më kishin parë kurrë në të vërtetë ndikuan mendërisht tek unë.

‘Unë kam mësuar se si ta dua veten – dua të metat e mia – i dua strijat e mia – e dua lëkurën time dhe plagët e mia pasi gjithçka tregon një histori.

‘Unë jam duke u përpjekur të “përshtatem” Unë duhet të falënderoj internetin për të ndihmuar shumë vajza të fillojnë të ndjehen të sigurt me trupin e tyre. Ne tani jemi duke pranuar dhe duke parë më shumë gra natyrale të të gjitha formave dhe madhësive! ‘

Javën e kaluar, Sophie shkroi një postim tjetër që detajonte luftën e saj me shëndetin mendor gjatë bllokimit, ndërsa ajo pozoi topless.

Krahas fotos, Sophie tregoi se si ushtrimet fizike e ndihmuan atë për t’u mbajtur shpirtërisht gjatë bllokimit të parë të koronavirusit.

Të tjera